Inwestycja w waporyzator?

Zakup waporyzatora to inwestycja nie tylko we własne zdrowie, ale również fundusze. Badania udowodniły, iż proces waporyzacji pozwala na uzyskanie w parze 50-80% kannabinoidów zawartych w porcji suszu, w zależności od wybranego modelu waporyzatora. Dla porównania, podczas tradycyjnego palenia suszu, blisko 30% kannabinoidów ulega pirolizie, a kolejne 40-50% ulatuje razem z dymem. Wniosek jest prosty ‒ podczas waporyzacji z suszu uwalnia się znacznie więcej związków aktywnych, co pozwala uzyskać lepszą efektywność i zaoszczędzić pieniądze. Można wobec tego w łatwy sposób policzyć, po jakim czasie inwestycja w waporyzator się zwróci.

Zakup waporyzatora to także inwestycja w zdrowie. Jest to szczególny priorytet dla regularnych użytkowników, którzy używają suszu lub olejków CBD w celach prozdrowotnych. Podczas tradycyjnego palenia, pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do wydzielenia z suszu wielu szkodliwych związków, takich jak benzen, toluen czy tlenek węgla. Działają one toksycznie i rakotwórczo, przyczyniając się do rozwoju wielu groźnych chorób. Co więcej, gorący dym uszkadza nabłonek dróg oddechowych, przez co są one bardziej narażone na wszelkiego rodzaju zakażenia. Podczas waporyzacji para wytwarzana jest w relatywnie niskich temperaturach, dzięki czemu nie narażamy organizmu na niebezpieczeństwo.

Źródła:

1. Lanz C, Mattsson J, Soydaner U, Brenneisen R. Medicinal Cannabis: In Vitro Validation of Vaporizers for the Smoke-Free Inhalation of Cannabis. PLoS One. 2016;11(1):e0147286. Published 2016 Jan 19.

2. Pérez-Reyes, M.. “Marijuana smoking: factors that influence the bioavailability of tetrahydrocannabinol.” NIDA research monograph 99 (1990): 42-62

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zapisz się do naszego newslettera

< Back
There are no products in your cart.
Product total: 0.00 zł
Pay now
0
0 items in your cart - 0.00 zł
Pay now
Scroll to Top
Otwórz WhatsApp
💬 Porozmawiaj z nami na WhatsApp
Cześć 👋
Jak możemy pomóc?